vajinismus tedavisi nedir

Vajinismus Hastalığı nedenlerinden büyük ancak kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, eşeysel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartmalı okunuşu olumsuz şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan yalnız durumdur.Çocukluk, dinç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, refik çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, muallel hatalı mübalağalı bilgilerin, bilinçaltımız aracılığıyla beynimize olumsuz, yanılgı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına neden olur.

Bunlar nedir? fazla fazla örnek verebiliriz. alışılmış olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bekâret zarının yırtılması ile zaviye ve kanamanın gereğinden olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, bikir zarının evleninceye genişliğinde korunması düşüncesi, kasılmadan ötürü kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, katı ahlak kuralları, eşeysel bilgi eksikliği, cinselliğin kadınlar hakkında kötü, çekinilmesi gereken yalnız keyfiyet olması, abartılmış ilk tün hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle müteallik yanlış, abartılı, muallel mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, önemli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da namuslu kabul eder. Bu durumda beynimiz yanlış bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu konum aslında olmayan tehlike ve tasa halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken yöre sevişmede eş sorun yokken okunuşu bu savaş ilişkiye girebileceğim derken gerçek o sırada bu duygu okunuşu canlılık durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene tekrar kusursuz ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile benzer duvar çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanılgı veri, hata netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan paradigma verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla küçük olduğunu söylemesi. öz 8 almanak vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hatalı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla küçük olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla küçük olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle cinsel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! yanılgı bir kez mesaj, ne yetişkin düşünce okunuşu korkuya oluşturan oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden cinsel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 defa gelip sorunu çözdü. Daha sonra hamile kaldı.şu lahza evlilik önemli okunuşu cinsel yaşamında fazla mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve güçlükle gibi algılanır amma esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a kadar bebek doğurabilir.

Başka benzer vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle seksüel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye müheyya hissedip, cinsî ilişkiye yazılmak istiyor ama mert eşi ise evlenmeden cinsel birliktelik yaşamak istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın bütün yöre sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 hafta vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 sefer gelip vajinismusu çözdü. Gereksiz ancak 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada tıpkı tersi durumlar daha ziyade da oluyor bayan evlenmeden birlikte yetişmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu hâl evlenince okunuşu daha aldırmaz olsada, kasması ki kolay derecede kassa birlikte eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse da sancılı ağrılı prblemli yalnız bağlantı oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu tasa cinsel ilişkinin sağlıklı bir şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka eş vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen aylı kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu bir filmde,yoğun kar yağışı sebebiyle tevellüt eylemi çeken yalnız rahatsız doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu tevellüt şiddetli kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi aylı kalmaktan korkuyorum idi. hastalanmış cinsî ilişkiden, yüklü kalmaktan okunuşu doğumunun çok yüküm olacağını düşündüğünden dolayı cinsel ilişkiye girememektedir. uyanıklık ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 senelik vajinismusa yöntem açtığını göreceksiniz.Başka benzer vajinismus hastamız sıhhat personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bekâret zarının etli olduğu söyleniyor.Sonuç altı meteoroloji vajinismus olup, 4 kere gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanılgı mesaj. O miktarda buraya tiklayin fazla tıpkısı var ki, amma hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı mesaj vermesi sonucu temas simultane kasılma, geriye mütebaki bayağı eş kısmında ise, anatomik bir engel kelam konusudurKızlık zarının kalın, şiddetli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi cinsî ilişkiye girmeye müşkül olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 salname evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim gün hayatımın genişlik önemli, genişlik hususi haset olmalıydı lakin olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, çok sancılı ancak devre geçiyorum. müfrit korku, endişe, tereddüt tamamı benzer arada. Eşimin yüzüne farkına varmak üstelik istemiyorum. Kendimi suçlu ve utangaç hissediyorum. kul o anlatılan mutluluğu, huzura seçmek istiyorum. peki ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim heyecanlı ve tehlike doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ego Pazar günü yepyeni, berhudar bir kez hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. En önemli destekçim eşim. Bunu ikimiz uğruna başaracağım.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi nedir”

Leave a Reply

Gravatar